Režim přenesené daňové povinnosti

Režim přenesení daňové povinnosti

Režim přenesení daňové povinnosti a revers charge není v podnikání neznámý pojem. Je to příjemný nástroj proti karuselovým obchodům a také nižší finanční zatížení pro obchodníky, jejichž odběratelé nejsou koneční spotřebitelé.

Je velmi nepříjemné, když vystavíte fakturu, odběratel Vám nezaplatí, ale Vy DPH odvést musíte. A on si jej vyžádá o FÚ a vylepší si cash flow. Režim přenesení tomuto nešvaru, který se v naší republice vyskytuje, brání.

Prozatím se tento režim používá hlavně ve stavebnictví, a to neomezeně a v dalších vybraných odvětvích v částce obchodu převyšující 100tis.

Andrej Babiš cíleně tlačí na EU, aby bylo schváleno použití režimu přenesení daňové povinnosti ve všech oblastech. Podařilo se prosadit částku převyšující 17500EUR. Drobné vítěžství, které by mělo vejít v platnost v příštím nebo v přespříštím roce. Bohužel se nedotkne subjektů, které v takové částce neobchodují. Ale dá se předpokládat, že postupem času se limit sníží nebo zruší.

https://archiv.ihned.cz/c1-66269440-cesko-si-vydupalo-velke-zmeny-v-dph-pretlacilo-i-francii-tykat-se-budou-vsech-transakci-nad-460-tisic-korun